Home / Oscillators / SIT9501AI-02P3-3310-100.000000E
SIT9501AI-02P3-3310-100.000000E
detaildesc
SiTime
Product No:
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 100MHZ LVDS
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9501
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9501
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA