Home / Oscillators / SIT9501AI-02A1-2510-50.000000E
SIT9501AI-02A1-2510-50.000000E
detaildesc
SIT9501AI-02A1-2510-50.000000E
SiTime
Product No:
SIT9501AI-02A1-2510-50.000000E
Description:
MEMS OSC XO 50MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9501
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA