Home / Oscillators / SIT9501AE-02A2-YY10-156.250000
SIT9501AE-02A2-YY10-156.250000
detaildesc
SIT9501AE-02A2-YY10-156.250000
SiTime
Product No:
SIT9501AE-02A2-YY10-156.250000
Description:
MEMS OSC XO 156.250000MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number SIT9501
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA