Home / Oscillators / SIT9386AI-4B2-33E100.000000
SIT9386AI-4B2-33E100.000000
detaildesc
SIT9386AI-4B2-33E100.000000
SiTime
Product No:
SIT9386AI-4B2-33E100.000000
Description:
MEMS OSC XO 100MHZ SMD
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series SiT9386, Elite Platform™
Package Strip
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9386
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 92mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA