Home / Oscillators / SIT9375AI-02B1-2510-50.000000E
SIT9375AI-02B1-2510-50.000000E
detaildesc
SIT9375AI-02B1-2510-50.000000E
SiTime
Product No:
SIT9375AI-02B1-2510-50.000000E
Description:
MEMS OSC XO 50MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9375
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9375
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 39mA