Home / Oscillators / SIT9375AI-01A3-2510-25.000000E
SIT9375AI-01A3-2510-25.000000E
detaildesc
SIT9375AI-01A3-2510-25.000000E
SiTime
Product No:
SIT9375AI-01A3-2510-25.000000E
Description:
MEMS OSC XO 25MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9375
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 42.5mA