Home / Oscillators / SIT9375AE-04B3-1810-25.000000E
SIT9375AE-04B3-1810-25.000000E
detaildesc
SIT9375AE-04B3-1810-25.000000E
SiTime
Product No:
SIT9375AE-04B3-1810-25.000000E
Description:
MEMS OSC XO 25MHZ HCSL
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V
Base Product Number SIT9375
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 38mA