Home / Oscillators / SIT9367AI-2E2-25N625.000000
SIT9367AI-2E2-25N625.000000
detaildesc
SIT9367AI-2E2-25N625.000000
SiTime
Product No:
SIT9367AI-2E2-25N625.000000
Description:
MEMS OSC XO 625.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9367, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function -
Frequency 625 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9367
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 85mA