Home / Oscillators / SIT9367AI-1E3-33E533.300000
SIT9367AI-1E3-33E533.300000
detaildesc
SIT9367AI-1E3-33E533.300000
SiTime
Product No:
SIT9367AI-1E3-33E533.300000
Description:
MEMS OSC XO 533.3000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9367, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 533.3 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 94mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 63mA