Home / Oscillators / SIT9367AI-1CF-25E369.000000
SIT9367AI-1CF-25E369.000000
detaildesc
SIT9367AI-1CF-25E369.000000
SiTime
Product No:
SIT9367AI-1CF-25E369.000000
Description:
MEMS OSC XO 369.0000MHZ SMD LVPE
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9367, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 369 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 94mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 63mA