Home / Oscillators / SIT9367AE-2E1-33E644.531250
SIT9367AE-2E1-33E644.531250
detaildesc
SIT9367AE-2E1-33E644.531250
SiTime
Product No:
SIT9367AE-2E1-33E644.531250
Description:
MEMS OSC XO 644.53125MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9367, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 644.53125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9367
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 85mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 63mA