Home / Oscillators / SIT9366AI-2C2-33E156.250000
SIT9366AI-2C2-33E156.250000
detaildesc
SIT9366AI-2C2-33E156.250000
SiTime
Product No:
SIT9366AI-2C2-33E156.250000
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9366, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 79mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA