Home / Oscillators / SIT9366AI-1B1-33E148.500000
SIT9366AI-1B1-33E148.500000
detaildesc
SIT9366AI-1B1-33E148.500000
SiTime
Product No:
SIT9366AI-1B1-33E148.500000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9366, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 148.5 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 89mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA