Home / Oscillators / SIT9366AC-4B1-33E78.125000
SIT9366AC-4B1-33E78.125000
detaildesc
SIT9366AC-4B1-33E78.125000
SiTime
Product No:
SIT9366AC-4B1-33E78.125000
Description:
MEMS OSC XO 78.1250MHZ HCSL
Type XO (Standard)
Output HCSL
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 78.125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 89mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA