Home / Oscillators / SIT9365AI-4E3-28N74.175824
SIT9365AI-4E3-28N74.175824
detaildesc
SIT9365AI-4E3-28N74.175824
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4E3-28N74.175824
Description:
MEMS OSC XO 74.175824MHZ HCSL
Package Strip
Function -
Frequency 74.175824 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C