Home / Oscillators / SIT9365AI-4E2-33N74.250000
SIT9365AI-4E2-33N74.250000
detaildesc
SIT9365AI-4E2-33N74.250000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4E2-33N74.250000
Description:
MEMS OSC XO 74.2500MHZ HCSL
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 74.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C