Home / Oscillators / SIT9365AI-4E2-30E122.880000
SIT9365AI-4E2-30E122.880000
detaildesc
SIT9365AI-4E2-30E122.880000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4E2-30E122.880000
Description:
MEMS OSC XO 122.8800MHZ HCSL
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 122.88 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C