Home / Oscillators / SIT9365AI-4B3-25E161.132813
SIT9365AI-4B3-25E161.132813
detaildesc
SIT9365AI-4B3-25E161.132813
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4B3-25E161.132813
Description:
MEMS OSC XO 161.132813MHZ HCSL
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 161.132813 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C