Home / Oscillators / SIT9365AI-4B2-30E300.000000
SIT9365AI-4B2-30E300.000000
detaildesc
SIT9365AI-4B2-30E300.000000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4B2-30E300.000000
Description:
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 300 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C