Home / Oscillators / SIT9365AI-4B1-28N250.000000
SIT9365AI-4B1-28N250.000000
detaildesc
SIT9365AI-4B1-28N250.000000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-4B1-28N250.000000
Description:
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Package Strip
Function -
Frequency 250 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C