Home / Oscillators / SIT9365AI-2E3-28N153.600000
SIT9365AI-2E3-28N153.600000
detaildesc
SIT9365AI-2E3-28N153.600000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-2E3-28N153.600000
Description:
MEMS OSC XO 153.6000MHZ LVDS
Package Strip
Function -
Frequency 153.6 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C