Home / Oscillators / SIT9365AI-1EF-25E155.520000
SIT9365AI-1EF-25E155.520000
detaildesc
SIT9365AI-1EF-25E155.520000
SiTime
Product No:
SIT9365AI-1EF-25E155.520000
Description:
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 155.52 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 89mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA