Home / Oscillators / SIT9365AC-2E3-33E106.250000
SIT9365AC-2E3-33E106.250000
detaildesc
SIT9365AC-2E3-33E106.250000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2E3-33E106.250000
Description:
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 106.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C