Home / Oscillators / SIT9365AC-2E1-33N322.265625
SIT9365AC-2E1-33N322.265625
detaildesc
SIT9365AC-2E1-33N322.265625
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2E1-33N322.265625
Description:
MEMS OSC XO 322.265625MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 322.265625 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C