Home / Oscillators / SIT9365AC-2E1-25E122.880000
SIT9365AC-2E1-25E122.880000
detaildesc
SIT9365AC-2E1-25E122.880000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2E1-25E122.880000
Description:
MEMS OSC XO 122.8800MHZ LVDS
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 122.88 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C