Home / Oscillators / SIT9365AC-2B2-33N159.375000
SIT9365AC-2B2-33N159.375000
detaildesc
SIT9365AC-2B2-33N159.375000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2B2-33N159.375000
Description:
MEMS OSC XO 159.3750MHZ LVDS
Package Strip
Function -
Frequency 159.375 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C