Home / Oscillators / SIT9365AC-2B2-25N106.250000
SIT9365AC-2B2-25N106.250000
detaildesc
SIT9365AC-2B2-25N106.250000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2B2-25N106.250000
Description:
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVDS
Package Strip
Function -
Frequency 106.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C