Home / Oscillators / SIT9365AC-2B1-30E75.000000
SIT9365AC-2B1-30E75.000000
detaildesc
SIT9365AC-2B1-30E75.000000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-2B1-30E75.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Function Enable/Disable
Frequency 75 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C