Home / Oscillators / SIT9365AC-1E2-33N98.304000
SIT9365AC-1E2-33N98.304000
detaildesc
SIT9365AC-1E2-33N98.304000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-1E2-33N98.304000
Description:
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVPECL
Package Strip
Function -
Frequency 98.304 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C