Home / Oscillators / SIT9365AC-1E1-28N155.520000
SIT9365AC-1E1-28N155.520000
detaildesc
SIT9365AC-1E1-28N155.520000
SiTime
Product No:
SIT9365AC-1E1-28N155.520000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9365, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 155.52 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C