Home / Oscillators / SIT9346AI-2EFA33E100.000000
SIT9346AI-2EFA33E100.000000
detaildesc
SIT9346AI-2EFA33E100.000000
SiTime
Product No:
SIT9346AI-2EFA33E100.000000
Description:
MEMS OSC XO 100.000000 MHZ LVDS
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9346, Endura™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9346
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 79mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA