Home / Oscillators / SIT9346AI-2B2A33E40.000000
SIT9346AI-2B2A33E40.000000
detaildesc
SIT9346AI-2B2A33E40.000000
SiTime
Product No:
SIT9346AI-2B2A33E40.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 40.000000MHZ LVDS
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9346, Endura™
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 40 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number SIT9346
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 79mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 58mA