Home / Oscillators / SIT9156AI-2DF-25E156.250000X
SIT9156AI-2DF-25E156.250000X
detaildesc
SIT9156AI-2DF-25E156.250000X
SiTime
Product No:
SIT9156AI-2DF-25E156.250000X
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9156
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SIT9156
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA