Home / Oscillators / SIT9156AI-2D3-33E156.253906
SIT9156AI-2D3-33E156.253906
detaildesc
SIT9156AI-2D3-33E156.253906
SiTime
Product No:
SIT9156AI-2D3-33E156.253906
Description:
OSC XO 3.3V 156.253906MHZ
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9156
Function Enable/Disable
Frequency 156.253906 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA