Home / Oscillators / SIT9156AI-2C3-25E156.250000
SIT9156AI-2C3-25E156.250000
detaildesc
SIT9156AI-2C3-25E156.250000
SiTime
Product No:
SIT9156AI-2C3-25E156.250000
Description:
OSC XO 2.5V 156.25MHZ
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9156
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA