Home / Oscillators / SIT9156AI-2B3-33E156.250000
SIT9156AI-2B3-33E156.250000
detaildesc
SIT9156AI-2B3-33E156.250000
SiTime
Product No:
SIT9156AI-2B3-33E156.250000
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9156
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA