Home / Oscillators / SIT9122AI-1C2-33E250.000000
SIT9122AI-1C2-33E250.000000
detaildesc
SIT9122AI-1C2-33E250.000000
SiTime
Product No:
SIT9122AI-1C2-33E250.000000
Description:
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9122
Function Enable/Disable
Frequency 250 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 69mA