Home / Oscillators / SIT9122AC-2D3-33E307.200000
SIT9122AC-2D3-33E307.200000
detaildesc
SIT9122AC-2D3-33E307.200000
SiTime
Product No:
SIT9122AC-2D3-33E307.200000
Description:
MEMS OSC XO 307.2000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9122
Function Enable/Disable
Frequency 307.2 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 55mA