Home / Oscillators / SIT9122AC-2D3-25E233.333300
SIT9122AC-2D3-25E233.333300
detaildesc
SIT9122AC-2D3-25E233.333300
SiTime
Product No:
SIT9122AC-2D3-25E233.333300
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 233.3333MHZ LVDS SMD
User Guide
Mfr SiTime
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9122
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 233.3333 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 55mA