Home / Oscillators / SIT9122AC-2C3-25E500.000000
SIT9122AC-2C3-25E500.000000
detaildesc
SIT9122AC-2C3-25E500.000000
SiTime
Product No:
SIT9122AC-2C3-25E500.000000
Description:
MEMS OSC XO 500.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9122
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 500 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 55mA