Home / Oscillators / SIT9121AI-2D3-25S140.000000
SIT9121AI-2D3-25S140.000000
detaildesc
SIT9121AI-2D3-25S140.000000
SiTime
Product No:
SIT9121AI-2D3-25S140.000000
Description:
MEMS OSC XO 140.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9121
Package Strip
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 140 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA