Home / Oscillators / SIT9121AI-2D1-33E25.000000
SIT9121AI-2D1-33E25.000000
detaildesc
SIT9121AI-2D1-33E25.000000
SiTime
Product No:
SIT9121AI-2D1-33E25.000000
Description:
MEMS OSC XO25MHZ SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9121
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA