Home / Oscillators / SIT9121AI-2C1-33E125.000000
SIT9121AI-2C1-33E125.000000
detaildesc
SIT9121AI-2C1-33E125.000000
SiTime
Product No:
SIT9121AI-2C1-33E125.000000
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9121
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA