Home / Oscillators / SIT9121AI-1D1-33E156.285157Y
SIT9121AI-1D1-33E156.285157Y
detaildesc
SIT9121AI-1D1-33E156.285157Y
SiTime
Product No:
SIT9121AI-1D1-33E156.285157Y
Description:
MEMS OSC XO 156.285157MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9121
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.285157 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 69mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA