Home / Oscillators / SIT9121AI-1C3-33E161.132813Y
SIT9121AI-1C3-33E161.132813Y
detaildesc
SIT9121AI-1C3-33E161.132813Y
SiTime
Product No:
SIT9121AI-1C3-33E161.132813Y
Description:
MEMS OSC XO 161.132813MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9121
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 161.132813 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 69mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA