Home / Oscillators / SIT9120AI-2D1-33E133.330000
SIT9120AI-2D1-33E133.330000
detaildesc
SIT9120AI-2D1-33E133.330000
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2D1-33E133.330000
Description:
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SiT9120
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133.33 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA