Home / Oscillators / SIT9120AI-2C3-33S98.304000
SIT9120AI-2C3-33S98.304000
detaildesc
SIT9120AI-2C3-33S98.304000
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2C3-33S98.304000
Description:
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 98.304 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA