Home / Oscillators / SIT9120AI-2B3-33E155.520000
SIT9120AI-2B3-33E155.520000
detaildesc
SIT9120AI-2B3-33E155.520000
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2B3-33E155.520000
Description:
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 155.52 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA