Home / Oscillators / SIT9120AI-2B3-33E133.333333
SIT9120AI-2B3-33E133.333333
detaildesc
SIT9120AI-2B3-33E133.333333
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2B3-33E133.333333
Description:
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVDS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133.333333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA