Home / Oscillators / SIT9120AI-2B2-XXE100.000000
SIT9120AI-2B2-XXE100.000000
detaildesc
SIT9120AI-2B2-XXE100.000000
SiTime
Product No:
SIT9120AI-2B2-XXE100.000000
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 55mA